یکشنبه 1 اردیبهشت 1398

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

مستعدین گلستانی در مناطق محروم شهرستان علی‌آباد، اردوی جهادی برگزار کردند

به همت مستعدین برتر بنیاد نخبگان استان گلستان و با همکاری خیرین، اردوی جهادی یک‌روزه آموزشی – فرهنگی در مناطق محروم شهرستان علی‌آباد، روز دوشنبه مورخ 26 شهریورماه سال جاری برگزار شد. 

به همت مستعدین برتر بنیاد نخبگان استان گلستان و با همکاری خیرین، اردوی جهادی یک‌روزه آموزشی – فرهنگی در یکی از مناطق محروم شهرستان علی‌آباد، روز دوشنبه مورخ 26 شهریورماه سال جاری برگزار شد.
به گفته معلم روستا که سابقه‌ای 23 ساله در این منطقه دارد، جمعیت دانش‌آموزی روستا، 25 نفر دانش‌آموز مقطع ابتدایی است که تقریباً تمامی دانش آموزان بعد از دوره ابتدایی به علت فقر مالی از تحصیل باز می‌مانند.
مستعدین و نخبگان و اعضای هیئت‌علمی دانشگاه‌های استان گلستان در یک اقدام جهادی با رویکرد آموزشی و فرهنگی، به منطقه اعزام شدند. شرکت‌کنندگان پس از استقرار در ساختمان مدرسه روستا، به ارائه مشاوره و آموزش در حوزه‌های تحصیلی، شغلی، بهداشت عمومی، تغذیه‌ای و احکام پرداختند.
در ادامه این اردو، شرکت‌کنندگان با والدین دانش آموزان روستا دیدار و در مورد مشکلات بالأخص مشکلات مربوط به دانش آموزان گفتگو کردند. شرکت‌کنندگان با توجه به جاذبه‌های طبیعی منطقه و پتانسیل بسیار بالای این روستا در زمینه‌های گردشگری و همچنین زنبورداری، مشاوره‌های در ارتباط با راه‌اندازی بوم‌های گردشگری و تولید عسل مشاوره‌هایی ارائه نمودند و مسیرهای اخذ مجوز و تسهیلات را برای ایشان تبیین نمودند.
گفتنی است در ادامه اردو، مسابقه نقاشی با موضوع "شغل آینده من" بین دانش آموزان برگزار شد و جوایزی به‌رسم یادبود به تمام دانش آموزان اهدا گردید.

تاریخ انتشار : 1397/06/31
کد : 117
تعداد بازدید: 28

               تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601