یکشنبه 1 اردیبهشت 1398

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

آیین نکوداشت دکتر بسکی پزشک خیر و حامی محیط زیست در گلستان برگزار شد

به همت بنیاد نخبگان استان گلستان، مراسم نکوداشت دکتر غلامعلی بسکی، پزشک خیر و حامی محیط زیست، با حضور جمعی از مسئولان استانی، اساتید دانشگاه، دانشجویان، دوستداران محیط زیست و خیرین و خانواده ایشان، روز سه شنبه 15 اسفند ماه همزمان با روز درختکاری در محل تالار شهید مطهری دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان برگزار شد.

ابوالقاسم خزاعیان، رئیس بنیاد نخبگان استان گلستان، برگزاری آیین نکوداشت سرآمدان و نخبگان را در راستای اقدام ملی 5-1-4 سند راهبردی کشور در امور نخبگان دانست و معرفی و تکریم سرآمدان و مشاهیر استانی و الگوسازی از آنان را از اهداف اصلی این برنامه بر شمرد.
ایشان نکوداشت بزرگان را از مصادیق امر به معروف معرفی نمود و خاطر نشان کرد: پاسداشت مقام سرآمدان در واقع اقدامی در جهت نشر خیر است و امید است تا رموز موفقیت و تجربیات نخبگان به نسل جوان بویژه مستعدین برتر انتقال یابد.
خزاعیان در ادامه سخنان خود اظهار داشت: معرفی سرآمدان و نخبگان، زمینه الگوسازی از آنان و همچنین اثر گذاری آنان را در تحولات جامعه فراهم می سازد.
رئیس بنیاد نخبگان استان گلستان ضمن اشاره به فضایل اخلاقی و اقدامات خیرخواهانه دکتر بسکی افزود: وجود افرادی همچون دکتر بسکی نوید بخش دنیایی بهتر بوده و دنبال کردن توصیه ها و راه ایشان موجب تسهیل رفع مشکلات خواهد بود.
در ادامه این برنامه خلیل فرشباف، متولی موقوفات دکتر بسکی ضمن اشاره به فعالیت های نوع دوستانه دکتر بسکی گفت: مهم ترین تجویز بسکی این است که با تجویز دارو سلامتی به دست نمی آید و این از مهمترین تغییرات دیدگاه وی است.
در این مراسم محمد درویش، فعال محیط زیست گفت: داشتن ویژگی هایی مانند آزادگی، شجاعت، عدم کرنش در برابر قدرت و گفتن حرف حق را برای یک فعال محیط زیست، بسیار حائز اهمیت است و راز ماندگاری دکتر بسکی در این ویژگی ها است.
از مهمترین اقدامات خیرخواهانه دکتر بسکی می توان به بیمارستان و زایشگاه دکتر بسکی در شهرستان گنبدکاووس، مدرسه تیزهوشان استان گلستان و خانه ریاضی استان گلستان و سرای گاندی، احداث اقامتگاه و مزارع و گلخانه های متعدد اشاره نمود.

تاریخ انتشار : 1396/12/15
کد : 48
تعداد بازدید: 317

               تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601