یکشنبه 1 اردیبهشت 1398

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

به همت بنیاد نخبگان استان گلستان تور سه روزه مشهد مقدس برگزار شد

در راستای اجرای اقدام‌های ملی سند راهبردی کشور در امور نخبگان و با هدف آشنا ساختن اجتماع نخبگانی با جاذبه‌های ‌فرهنگی و اجتماعی کشور و با همکاری جهاد دانشگاهی استان گلستان، بازدید سه روزه از مراکز علمی و فرهنگی مشهد مقدس در بهمن ماه سال جاری برگزار شد.

مستعدین در روز چهارشنبه 26 بهمن ماه به مقصد مشهد مقدس رهسپار شدند و در در روز پنج شنبه به بارگاه رضوی شرفیاب شدند. در ادامه از مجموعه موزه ها و گنجینه های واقع در حرم بازدید به عمل آمد. این مجموعه شامل موزه مردم شناسی، موزه قرآن و نفایس گنجینه حرم رضوی، گنجینه تمبر و اسکناس، گنجینه نجوم و ساعت، گنجینه سلاح‌های سرد و گرم، گنجینه آبزیان، گنجینه هنرهای تجسمی می باشد.

در ادامه این بازدید مستعدین از فرهنگسرا و نگارخانه جهاد دانشگاهی مشهد، واقع در دانشکده سابق ادبیات دکتر علی شریعتی، بازدید نمودند. فرهنگسرای جهاددانشگاهی مشهد همزمان با تاسیس جهاددانشگاهی در سال 1359 فعالیت خود را در ابتدا با عنوان "مرکز فوق برنامه دانشجویی" شروع نمود و پس از دو دهه تلاش و پویش مستمر فرهنگی، در سال 1380 با استقرار در مجتمع دکتر علی شریعتی تحت عنوان "فرهنگسرای جهاددانشگاهی" فصل نوینی از فعالیت‏های خود را آغاز نمود، تا عرصه فراگیری برای شکوفایی استعدادهای هنری جامعه باشد.

عصر روز جمعه مستعدین در نمایش تئاتر تحت عنوان تئاتر "من کدامم" به نویسندگی و کارگردانی کمال الدین غراب حضور یافتند. این نمایش بر اساس برخی اندیشه های دکتر شریعتی و آموزه های عرفانی است.

روز شنبه شرکت کنندگان از مجموعه پارک علم و فناوری خراسان رضوی و پژوهشکده علوم و صنایع غذایی بازدید کردند. در دور اول این بازدید نشستی با مدیریت روابط عمومی پارک علم و فناوری خراسان برگزار گردید که به طی آن مجموعه پارک معرفی شد و در ادامه شرکت های زیر مجموعه پارک علم و فناوری و آزمایشگاه متالوژی و پایلوت سرامیک مورد بازدید قرار گرفتند.

در دور دوم ضمن آشنایی مستعدین با دستاوردهای مهم پژوهشکده علوم و صنایع غذایی در زمینه های امنیت غذایی، نانوتکنولوژی و ... از آزمایشگاه های تخصصی این موسسه پژوهشی بازدید نمودند.

در پایان این تور سه روزه هدایای فرهنگی به شرکت کنندگان اهداء گردید. این تور علمی - فرهنگی بعد از وداع با امام غریبان(ع) در روز شنبه مورخ 28 به پایان رسید و شرکت کنندگان رهسپار گرگان شدند.

تاریخ انتشار : 1396/12/08
کد : 43
تعداد بازدید: 266

               تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601