به همت بنیاد نخبگان استان گلستان، مراسم نکوداشت دکتر غلامعلی بسکی، پزشک خیر و حامی محیط‌زیست، با حضور جمعی از مسئولان استانی، اساتید دانشگاه، دانشجویان، دوستداران محیط‌زیست و خیرین و خانواده ایشان، روز سه‌شنبه 15 اسفندماه هم‌زمان با روز درختکاری در محل تالار شهید مطهری دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان برگزار شد.


در ابتدای مراسم و پس تلاوت آیاتی چند از کلام‌الله مجید، ابوالقاسم خزاعیان، رئیس بنیاد نخبگان استان گلستان، برگزاری آیین نکوداشت سرآمدان و نخبگان را در راستای اقدام ملی 5-1-4 سند راهبردی کشور در امور نخبگان دانست و معرفی و تکریم سرآمدان و مشاهیر استانی و الگوسازی از آنان را از اهداف اصلی این برنامه برشمرد.


وی نکوداشت بزرگان را از مصادیق امر به معروف معرفی نمود و خاطر نشان کرد: پاسداشت مقام سرآمدان در واقع اقدامی در جهت نشر خیر است و امید است تا رموز موفقیت و تجربیات نخبگان به نسل جوان به‌ویژه مستعدین برتر انتقال یابد.
خزاعیان در ادامه سخنان خود اظهار داشت: معرفی سرآمدان و نخبگان، زمینه الگوسازی از آنان و همچنین اثرگذاری آنان را در تحولات جامعه فراهم می‌سازد. 


رئیس بنیاد نخبگان استان گلستان ضمن اشاره به فضایل اخلاقی و اقدامات خیرخواهانه دکتر بسکی افزود: وجود افرادی همچون دکتر بسکی نوید بخش دنیایی بهتر بوده و دنبال کردن توصیه‌ها و راه ایشان موجب تسهیل رفع مشکلات خواهد بود.


در ادامه این برنامه خلیل فرشباف، متولی موقوفات دکتر بسکی ضمن اشاره به فعالیت‌های نوع‌دوستانه دکتر بسکی گفت: مهم‌ترین تجویز بسکی این است که با تجویز دارو سلامتی به دست نمی‌آید و این از مهم‌ترین تغییرات دیدگاه وی است.


در این مراسم محمد درویش، فعال محیط‌زیست گفت: داشتن ویژگی‌هایی مانند آزادگی، شجاعت، عدم کرنش در برابر قدرت و گفتن حرف حق را برای یک فعال محیط‌زیست، بسیار حائز اهمیت است و راز ماندگاری دکتر بسکی در این ویژگی‌ها است. در این مراسم کلیپ‌های تهیه شده از زندگی و سخنان دکتر بسکی و همچنین کلیپ زنگ درنگ نیز به نمایش درآمد.


از مهم‌ترین اقدامات خیرخواهانه دکتر بسکی می‌توان به بیمارستان و زایشگاه دکتر بسکی در شهرستان گنبدکاووس، مدرسه تیزهوشان استان گلستان و خانه ریاضی استان گلستان و سرای گاندی، احداث اقامتگاه و مزارع و گلخانه‌های متعدد اشاره نمود.

مدعوین ویژه: 
معاون محترم سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری گلستان 
مدیرکل محترم امور اجتماعی استانداری گلستان 
مدیرکل محترم دفتر امور زنان و خانواده استانداری گلستان 
رئیس محترم سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گلستان
مدیرکل محترم سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان گلستان
رؤسای دانشگاه های استان گلستان
رئیس محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گلستان
رئیس محترم پارک علم و فناوری گلستان 
مسئولین محترم نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان