چهارمین جلسه شورای خیرین علم و فناوری برگزار گردید

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب پی دی اف

 

به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان استان گلستان، جلسه شورای خیرین علم و فناوری با حضور اعضای این شورا  در روز سه‌شنبه مورخ 14 شهریورماه 96 در محل سالن جلسات این بنیاد تشکیل گردید.
در ابتدای این جلسه، ابوالقاسم خزاعیان، رئیس بنیاد نخبگان استان، ضمن عرض تبریک به مناسبت اعیاد قربان و غدیر، اجرای طرح اعطای جایزه کارآفرینی را در راستای اهداف راهبردی بنیاد ملی نخبگان و حمایت از مستعدین در حوزه کارآفرینی دانست. ایشان پس از تشریح سازوکار اعطای این جوایز، خاطرنشان کرد که اعطای این جوایز می‌تواند حرکتی مؤثر در جهت ایجاد ظرفیت‌های جدید در استان باشد.
خزاعیان اذعان نمود جهت ارتقای سطح کیفی این رویداد کارآفرینی، از ظرفیت شرکت‌های خصوصی فعال در زمینه کارآفرینی استفاده شود تا طرح های منتخب، در مسیر اجرا به‌طور عملی مورد حمایت قرار گیرند.

 

 

در ادامه، تقی طبرسا، رئیس موسسه آموزش عالی حکیم جرجانی گرگان، ضمن اشاره به مشکلات موجود در ارتباط با بازپرداخت به ارائه راهکارهایی جهت رفع این مشکلات پرداخت. همچنین ارائه گزارش‌های منظم از سوی بانک پرداخت‌کننده تسهیلات را مهم ارزیابی نمود.
منصور عتیقی، مدیر  محترم انجمن حامیان فرهنگ قرض‌الحسنه و کارآفرینی اجتماعی استان گلستان، با ارزشمند شمردن اجرای طرح اعطای جایزه کارآفرینی، به تشریح سازوکار پرداخت تسهیلات پرداخت و از عملیاتی بودن پرداخت این جوایز خبر داد.
علی رفیقی، رئیس موسسه آموزش عالی میرداماد گرگان، بر شناسایی و مشخص شدن منابع مالی تأکید نمود و سقف جوایز اعطایی را متناسب با طرح های پیشنهادی و منوط به نظرات کارشناسی کارگروه‌های علمی دانست.  
در ادامه، قربان رایجی، نماینده محترم اداره کل آموزش و پرورش استان، به ظرفیت موجود در شورای معاونین آموزش و پرورش استان و همچنین انجمن اولیای دانش آموزان اشاره نمود و خواستار تداوم اعطای جوایز تحصیلی در سطح گسترده‌تر شد، به‌طوری که دانش آموزان را نیز مخاطب قرار دهد.
هوشنگ فندرسکی، نماینده اتاق بازرگانی صنایع و معادن استان گلستان، استفاده از ظرفیت های رسانه‌ای در راستای معرفی این امر خیر را مهم تلقی نمود و از آمادگی اتاق بازرگانی صنایع و معادن استان جهت همکاری در برگزاری این رویداد کارآفرینی خبر داد.
در پایان، سید نورالدین علوی، کارشناس اداره کل اوقاف و امور خیریه، ضمن اعلام آمادگی این سازمان، بر لزوم فرهنگ‌سازی در راستای هدایت موقوفات به سمت علم و فناوری تأکید نمود.
اجرای طرح اهداء جایزه کارآفرینی گلستان، تشکیل کارگروه های علمی و اجرایی جهت برگزاری رویداد کارآفرینی و استفاده از ظرفیت شرکت های خصوصی شتاب‌دهنده در کارگروه های اجرایی از مهم‌ترین مصوبات این جلسه بود.